poniedziałek, 2 grudnia 2013

Szykuje się gruby koncert!


Rzadko zdarza mi się pisać o tym co nastąpi w przyszłości, ale w tym przypadku musiałem zrobić wyjątek. Po prostu musiałem. I to po całości, bo wyprzedzam o dobre kilka miesięcy! W języku angielskim istnieje przymiotnik epic. W języku polskim tłumaczony jako epicki/a/e. Niezbyt zresztą trafnie (przynajmniej zdaniem ortodoksyjnych polonistów). I taki właśnie epic koncert zagości w Warszawie. Bo jak inaczej określić event, w którym w jednym miejscu spotykają się...soundtracki filmów takich jak Gladiator, Incepcja, Mroczny Rycerz, Pearl Harbour, Piraci z Karaibów Patriota, Ostatni Mohikanin i czy Władca Pierścieni. Spotkamy się zatem z twórczością wykonawców takich jak: Hans Zimmer, Howard Shore, John Williams, czy Trevor Jones.


I choć na wykonanie live w Pałacu Kultury i Nauki czekać przyjdzie nam jeszcze długo (niemal do końca kwietnia), przedsmak znajdziecie poniżej.
1. Gladiator


2. Incepcja


3. Mroczny Rycerz


4. Pearl Harbour


5. Piraci z Karaibów


6. Patriota


7. Ostatni Mohikanin


8. Władca Pierścieni


nt-weight: normal; margin-bottom: 0cm;">
Wykonaniem powyższych utworów cieszyć się będziemy mogli dzięki Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus oraz Chórowi Akademickiemu Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora.

Pozwolę sobie jeszcze krótko wspomnieć o idei i historii całego koncertu. Zanim nastał złoty czas dla muzyki filmowej, praktycznie zniknęła ona z ekranów! W latach 60. do filmu wkroczyła muzyka elektroniczna, powoli wypierając tradycyjną orkiestrę symfoniczną. Producentom filmowym łatwiej było zaangażować kompozytorów muzyki elektronicznej niż zatrudniać wieloosobowe zespoły orkiestrowe. Kompozytorem, który przywrócił do łask tradycyjną orkiestrę był John Williams – i to jego muzyka była głównym bohaterem pierwszego koncertu muzyki filmowej, który odbył się 12. czerwca 2011 roku w Sali Kongresowej. Drugi koncert odbył się 9 października 2011 roku i zaprezentował muzykę Klausa Badelta i Hansa Zimmera do filmu Piraci z Karaibów.

Oficjalne informacje od autorów projektu stwierdzają też, że planowane są kolejne Koncerty Muzyki Filmowej, które zaprezentują dzieła najlepszych współczesnych kompozytorów - zarówno w formie koncertów monograficznych, jak i widowisk filmowych – wykonań fragmentów ścieżek dźwiękowych z towarzyszeniem projekcji filmowej na ekranie kinowym.

Bilety w cenie 89/129/169/189 zł dostępne są na: eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl, Biletyna.pl


Oficjalny plan koncertu:

Max Steiner – fanfara Warner Bros
Hans Zimmer – Gladiator
Hans Zimmer – Incepcja
Hans Zimmer – Batman: Mroczny Rycerz
Howard Shore – Władca pierścieni
John Williams – Patriota
Trevor Jones – Ostatni Mohikanin
Hans Zimmer – Ostatni Samuraj
Hans Zimmer – Karmazynowy przypływ
Hans Zimmer – Pearl Harbour
Hans Zimmer – Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

Wszystkie informacje dot. koncertu, jak również elementy graficzne wpisu pochodzą z materiałów prasowych i internetowych dostępnych na stronie organizatora www.koncertfilmowy.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz