środa, 13 lutego 2013

Adrian Von Ziegler: StarchaserIm dłużej zanurzam się w muzyce Adriana Von Zieglera, tym bardziej chcę zanurzać się głębiej. Kolejny album jest całkowicie odrębnym tworem, wnoszącym zupelnie nową jakość. Nie pojawia się na nim żaden utwór wcześniej opublikowany na którejkolwiek z poprzednich płyt. Jest za to ożywczy zefir, który porywa słuchacza w zdecydowanie żwawszą niż Spellbound opowieść.


"Bogu Silvanusowi Calliriusowi,
Decimusowi Cintusmusowi,
miedzianemu kowalowi,
świadomie złożoną i upragnioną
przysięgę wypełniliśmy*".
(Inskrypcja z Camulodunum)

Dziś wyruszymy na dość odległą północ. Ponownie spotkamy się z wikingami, o których juz pisałem wcześniej.

Gęsta mgła, która opadła po sztormie skrywała w sobie Nidhöggra, mitycznego smoka, który niszczył korzenie Yggdrasilu. Strach padł na wszystkich, którzy spojrzeli na Kąsający Lęk, lecz wzmocnieni energią wprost z Valhalli ruszyli w bój. Zagrzmiały gromkie głosy, gdy z setek rogów popłynęa pieśń braterstwa. Licznie zebrane klany szarżą ruszyły na wielkiego gada. W zaciętym boju odrąbali smokowi łapę. I choć wielu zginęło poświęcając swoje życie walka zakończyla się sukcesem. Tak dotkliwa rana zmusiła bestię do odwrotu. Mężni wojownicy wrócili do fiordów i do żon, do dzieci i odległych domów. Tam po dziś dzień śpiewane są ody za zmarłych, a skaldowie wychwalają męstwo stojących jako jeden mężów walczących z  Nidhöggrem i odnoszących zwycięstwo dzięki błogosławieństwu Calliriusa.

Wszystkie utwory skladające się na ten wyjątkowy album zawarte są w poniższej liście:

 1. Nidhöggr (04:28)
 2. Song of Brotherhood (02:33)
 3. Divine Ancestry  (02:37)
 4. Welcome Home  (03:38)
 5. Callirus  (02:21)
 6. For the King (03:29)
 7. Beautiful Memories (02:20)
 8. Countdown (08:10)
 9. Interludium 04:09)
 10. Courage of Despair (03:02)
 11. Beautiful Dreams (03:36)
 12. Martyrium (05:38)
 13. Angel of Death (05:39)
 14. Heaven's Touch (03:02
 15. Your Lullaby (03:15)
 16. Crann Na Beatha (04:03)
 17. Stand as One (06:17)
 18. Ode to the Fallen (04:39)

Długość całkowita: 72:56

Wszystkie kawałki można przesłuchać, jak również zakupić na oficjalnej stronie Adriana von Zieglera. A teraz wybrany specjalnie dla was utwór, który pozwoli wam, wstępnie zapoznać się z klimatem płyty (choć zachęcam do posłuchania całości). Enjoy!


                                                                                  A jeśli coś nie działa łap link do youtube.com

A teraz otwarte pytanie dla Was - jaką przysięgę mieszkańcy rzymskiego Camulodunum (obecnie Colchester) mogli złożyć celtyckiemu bogowi? Tymi i innymi przemyśleniami zdecydowanie możecie podzielić się w komentarzach niżej ;)!

* Stokrotne podziękowania należą się mojemu przyjacielowi Eike Wienbargowi, za pomoc w przetłumaczeniu tego cytatu z jęz. niemieckiego. Danke schön mein freund!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz